Békaságok

 

A "túl sok a tanulnivaló és túl kevés rá az idő", vagy a "nincs kedvem", "nekem ez nem megy" ténye bizony kapkodáshoz és komoly stresszhez vezethet, ezért mindenképpen érdemes küzdeni azért, hogy a minimálisra csökkentsd a negatív hatását. Soha nem késő változtatni a tanulási szokásaidon.

#kütyük

2020.04.06

Az elmúlt hetekben nálam jelentősen megnőtt a kütyük előtt eltöltött idő, és erre emlékeztet is a fájdalom a vállamban és a hátamban. Megnéztük hát Brekivel, hogy milyen gyakorlatok segítenek az izmok lazításában, a feszültség oldásában.

#tanuljotthon

2020.03.29

Breki így tud nektek segíteni az otthoni tanulásban. A gyakorlatok tanulás előtt és közben is végezhetők bármelyik korosztályban.

A tanévkezdés elengedhetetlen része az iskolatáska, tolltartó, órarend, füzetek és a még festéktől illatozó könyvek. De mi a helyzet a célokkal? Hiszen a sikeres tanévkezdéshez szükséges még a célod, a motivációd és a kitartásod.

Tombol a nyár, és egyre gyakrabban hangzik el a kérdés: te mit csinálsz a szünidőben? Ha szeretnél frappáns választ adni, tervezd meg a nyári programokat és készíts bakancslistát. Ez a letölthető, színezhető miniplakát segíteni fog.

Közel 20 év kihagyás után ismét német tanulásra adtam a fejem. A munka és egyéb napi elfoglaltságok mellett persze nem jut annyi idő a tanulásra, mint amikor diákként "csak" ez volt a dolgom. Hogy hatékonyabbá és könnyebbé tegyem a nyelvtanulást én is rendszeresen végzem az agytorna gyakorlatokat. De hogy mi is Brain Gym és mik az eddigi...

Ha meg szeretnéd tudni, hogy gyermeked melyik tanulási stílust követi, figyeld meg, hogyan mozog a szeme, miközben beszél, gondolkodik vagy téged hallgat. Mert attól függően, hogy melyik észlelési területen van, a szeme az ennek megfelelő irányba mozdul el. És ne feledd, hogy a szemállásra (jobbra, balra) vonatkozó jelzések a gyerek szemszögéből...

Az agyi tevékenységek különböző dimenziójának megértéséhez tökéletes segítséget nyújt a Dr. Paul Dennison által meghatározott három dimenziós tanulás rendszer. A modell szerint megkülönböztetjük a bal/jobb, a fel/le és az elülső/hátulsó dimenziókat.

Agyunk különböző területei (kisagy, kisagy, limbikus rendszer, nagyagy ...és ezzel az anatómia órát be is fejezem :-)) finoman egybehangolva illeszkednek egymáshoz, közben állandó kölcsönhatásban vannak, de időnként hajlamosak összezavarodni. Amíg az egyes részek összehangoltságban vannak, addig egységben vagyunk, gondolataink és tetteink...